Fen Lisesi

Eğitimin, belirli bir süreçte edinilen kazanımların bir sonucu olduğu düşünülürse geçmişten geleceğe ışık tutabilecek 14 senelik Matematik Fen Evi Kurumları 9,10,11 ve 12. sınıf deneyimimiz, eğitimin farklı kademelerinde sayısı binleri geçen öğrencilerimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine ve istedikleri bölümlere yerleşerek bizlere ‘tecrübe’ denilen kavramı fazlasıyla yaşatmışlardır.

 

Amacımız; bu eğitim sürecinde Butik Eğitimi Sayısal Alanda Algısı yüksek öğrencilere yardımcı olmanın yanı sıra onlarla eğitim yolunu beraber yürümek aklına takılan bütün sorunlara destek olabilecek bir ekip ve takım arkadaşlığı yapmaktır.

 

Öğrencilerimize uygulayacağımız farklı Rehberlikli Butik Eğitim Sistemimizde her sistem değişikliğini bahane olarak sunan değil; Sayısal alanda yeni değişen sisteme ayak uyduran, çözüm üreten bir ekiple Fen Lisesi Öğrencilerine yol göstermek, onlara yol arkadaşlığı etmektir.Ayrıca Rehberlikli Butik Eğitim Sistemiyle Öğrencilerimizi Üniversite Sınavlarına (TYT-AYT_YKS) 14 Senelik Tecrübemizle hazırlıyoruz.

 

-Sayısal Alanda Farklı Eğitim-Öğretim Tarzları.

 

-Rehberlikli Butik Eğitim Sisteminde; sınıf ortamında sınıf rehber öğretmenleri, öğrencinin kişisel, akademik ve performans gelişimini 3 haftalık periyotlarda takip ederler.Her 3 haftalık dönem sonunda veliler ile birebir temas halinde olup, evdeki durumu da takip edilen öğrencinin kapasitesinin son basamağına kadar çıkarılması amaçlanır..Öğrencinin dersine giren diğer öğretmenlerle etkin paylaşım sağlanır.Öğrencinin motivasyonunu zirvede tutmayı hedefleyen sistemimiz kendimize özgüdür.

 

 

* Etkin Sınıf Rehber Öğretmeni.

* Kişisel Öğrenci Raporu Tutma (Sınav Notları-Deneme Sonuçları-Kişisel Sorumluluk Gözlemleri.).

* 3 Haftada Bir Veli Görüşmesi,

* 3 Haftada Bir Ders Öğretmenleri Toplantısı.

* Öğrenci İle Kişisel Birebir Görüşme.

* Hedefleme Öngörüsü.

* Motivasyonu Sağlamak İçin Öğrenci ve Veli Ziyareti.

* Ders Çalışma Yöntemi Geliştirme.

* Karakter Gelişiminde Yardımcı olma (Kendisini, Ailesini, Ülkesini Seven Geleceğe Hedefler Koyabilen Nesil.).

 

- Öğretmen Kadrosu Kendi Alanında en az 5 senedir her seviyede öğrenci hazırlayan takım çalışması yapabilen kendini geliştirmeye açık bir ekipten oluşur.

 

Ülkemize hayallerini gerçekleştirebilen, hakkettiği statüde yaşam şartlarına sahip, vizyonu açık, geleceğe aydınlık bakan, sevdiği mesleği yapan genç nesiller yetiştirmek.